Usługi

Leczenie Kanałowe Pod Mikroskopem

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem.

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu jest zabiegiem o wysokiej skuteczności.

Mikroskop zabiegowy umożliwia leczenie wg najwyższych i najnowocześniejszych światowych standardów i pozwala w pełni wykorzystać zalety nowych narzędzi, materiałów i urządzeń użytych do leczenia.

Widzenie w powiększeniu jakie zapewnia mikroskop, umożliwia lekarzowi bardzo precyzyjną pracę w niewielkim polu zabiegowym np.: o wielkości 1mm². Pozwala to w zakresie leczenia kanałowego m. in. na:

  • odnalezienie i leczenie głównych oraz dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich rozgałęzieniami, które w tradycyjnym leczeniu często są niewidoczne dla lekarza, a przez to nie zostają opracowane i są przyczyna niepowodzenia leczenia
  • Usunięcie z kanału złamanych fragmentów narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych, twardych cementów wypełniających kanał.
  • Zamknięcie perforacji korzenia zęba.
  • Udrożnienie bardzo wąskich lub wręcz całkowicie zobliterowanych (zamkniętych) kanałów korzeniowych
  • Wykonanie skutecznego leczenia w przypadkach o bardzo skomplikowanej i rzadko występującej anatomii systemu kanałów korzeniowych


W leczeniu kanałowym stosujemy również:

1. Endometr - elektroniczne urządzenie dokładnie określające długość kanału, co nie zawsze pokrywa się ze zdjęciem RTG zęba.

2. Koferdam - guma oddzielająca wnętrze zęba od jamy ustnej- zapobiega zakażeniu kanałów bakteriami jamy ustnej, połknięciu ostrych narzędzi kanałowych oraz środków chemicznych, które dentysta stosuje do płukania kanałów

3. Zestaw do aplikacji cieplej gutaperki - oczyszczony i odkażony kanał musi być szczelnie zamknięty. Stomatolog osiąga to za pomocą specjalnego aplikatora a dodatkowa dawka ciepła zapewnia efektywne i dokładnego wypełnianie trójwymiarowej, często nieregularnej przestrzeni kanałów korzeniowych.

4. Aparat rentgenowski pracujący w systemie RVG - o wiele mniejsza dawka niż przy zdjęciu na kliszy oraz natychmiastowy obraz na ekranie komputera pozwala ocenić efekt leczenia i przewidzieć dalsze losy zęba.

5. Silver Reciproc VDW - urządzenie, dzięki zastosowaniu niklowo-tytanowych poszerzaczy pozwala nam nie tylko idealnie opracować kanały korzeniowe ale również opracować i wyleczyć zęby o bardzo zakrzywionych korzeniach, co dość często się zdarza w naturze.